11. Kocaeli Kitap Fuarı’nın teması Roman ve Hikâye

Bu yıl 11.’si düzenlenecek olan Kocaeli Kitap Fuarı, 27 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında kapılarını kitapseverlere açıyor.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde gerçekleştirilen fuarın teması, “Roman ve Hikâye” olarak belirlendi. Yaklaşık 490 yayınevi, sahaf ve STK’nın katıldığı organizasyonda, 800’den fazla etkinlik gerçekleştirilecek. Onlarca söyleşi, panel ve imza gününe ev sahipliği yapılarak, kitapseverlere unutulmaz anlar yaşatılacak.

Fuarda “Roman ve Hikâye” teması kapsamında birçok etkinlik gerçekleştirilecek. Romandan sinemaya, romandan tiyatroya uyarlamalar gibi çeşitli konular organizasyon boyunca enine boyuna konuşulacak.

Ziyaretçi sayısı bakımından Türkiye’nin en büyüğü olan fuarda minik ziyaretçiler de unutulmadı. Çocuk kitapları ve çocuk yazarları da okurlarla buluşacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği 10. Kocaeli Kitap Fuarı, Türkiye’nin çeşitli illerinden yoğun ilgi görmüştü. 9 gün boyunca açık kalan fuarı 792 bin 310 kişi gezmişti. Ayrıca fuar boyunca tam 1 milyon 350 bin kitap satılmıştı. Son fuara 470 yayın evi katılmış ve 650’den fazla söyleşi, panel ve imza etkinliği gibi programlar gerçekleştirilmişti.

Bilgi: https://kayiprihtim.com

Çağla Göksel Çakır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ