Dergisi KANON 2010’un Şubat-Mart 2019 Tarihli 3.Sayısı Çıktı

Ekim 2018 tarihinde yayın hayatına başlayan iki aylık edebiyat Dergisi KANON 2010’un Şubat-Mart 2019 Tarihli 3.Sayısı Çıktı.

“Yok olma şansımız yok!” mottosuyla çıkan derginin giriş yazısında Kaan Eminoğlu edebiyat gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunuyor.

Dergi bu sayısında nitelikli şiir ve kitap eleştirisi yazılarıyla dikkat çekiyor. Bilgin Güngör “Şairin Genç Bir Modernist-Toplumcu Olarak Portresi: Sizi İkna Edebilirim Üzerine Notlar”, Kaan Eminoğlu “Dostlara Taşlar: (Bu Dramı Nerede Görsem Tanırım: ‘Üstelik Sarışın’)”, Mehmet Aslan “Şengül Can’ın Sarkaç Adlı Öykü Kitabının Eleştirisi”, Bedriye Korkankorkmaz “Kendi İçin Yaşadıklarına Halkı da Dâhil Eden Sosyalist Şair: Pablo Neruda”, Furkan Çirkin “Şiiranaliz: Çıplak Sesler Operası” inceleme/eleştiri yazıları ile dergide yer alıyorlar.

Kurtuluş Baştimar ve Emre Ocaklı bu sayının öykücüleri.

Bu sayının şairleri ise: Furkan Çirkin, Fatih Akça, K.Çağlar Aksu, Hüseyin Serhat Arıkan, Simge Armutçu, Yiğit Kerim Arslan, Ziya Boz, Hasan Çapik, Tan Doğan, Nilgün Emre, Yiğit Ergün, Hülya Köksal, Fergun Özelli, Selma Özeşer, Altay Taşkın, Neslihan Yalman ve Abdülkadir Budak.

KANON 2010’un arka kapağında yer alan Abdülkadir Budak imzalı “Değişmeyen Gündem Maddesi: ‘Genç Şair’ ve Onları Anlamamak Konusundaki Eleştiriye Bir Yanıt Denemesi” adlı şiir derginin yüklendiği misyonu göstermesi bakımından dikkat çekiyor.

KANON 2010 DERGİSİNİ BULABİLECEĞİNİZ NOKTALAR

İSTANBUL

KADIKÖY MEPHİSTO
TAKSİM MEPHİSTO
BEŞİKTAŞ MEPHİSTO
KADIKÖY 6:45
KADIKÖY İMGE KİTABEVİ
TAKSİM SEMERKANT KİTABEVİ

ANKARA

TURHAN KİTABEVİ (KIZILAY)
BİRLEŞİK KİTABEVİ (KIZILAY)
KURGU KÜLTÜRR MERKEZİ (KIZILAY)

İZMİR

PAN KİTABEVİ
YAKIN KİTABEVİ

ADANA

NOBEL KİTABEVİ

ESKİŞEHİR

ADIMLAR KİTABEVİ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ