3. Antalya Edebiyat Günleri onur ödülleri bu yıl 3 isme verilecek

Muratpaşa Belediyesinin 26-29 Nisan tarihlerinde düzenleyeceği 3. Antalya Edebiyat Günlerinde geleneksel olarak verilen onur ödülleri bu yıl 3 isme verilecek. Yazın dünyasının en canlı alanlarından öykü dalında verdiği ödüllerle saygın bir yere yükselen Antalya Edebiyat Günlerinin geleneksel onur ödülleri, 27 Nisan Cuma akşamı Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonunda düzenlenecek gecede takdim edilecek.

Bu yılın ödülleri ‘Veda Divanı’nda toplu eserlerini okurlarıyla buluşturan, Türk şiirinin diri ve özgün şairlerinden, bağırmaya yeltenmeyen üslubuyla başkaldırının ve isyanın şairi Ahmet Telli, edebiyatın farklı türlerinde eser veren, toplumcu gerçekçi düşüncesini bir hayat tarzı olarak da yaşayan, 50 kuşağının seçkin üyelerinden Adnan Özyalçıner ve öykülerinde, romanlarında denediği farklı anlatım teknikleriyle bireyin ruhsal hallerini anlatan, yakıcı toplumsal sorunları dile getiren, kadın-erkek ilişkilerini sevgi, sadakat ve özgürlük boyutlarında başarılı bir şekilde sorgulayan İnci Aral’a takdim edilecek.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, çağdaş ve yaşanabilir bir kentin sakinlerine ve konuklarına sundukları arasında doyurucu, zengin ve değerli bir edebiyat ortamının da olması gerektiğini söyledi.

Bu anlayışla başlayan Antalya Edebiyat Günlerinin 3 yaşına girdiğini kaydeden Başkan Uysal, “Antalya, ona yakışan, canlı, değerli ve sürekli bir sanat ortamına sahip olmalıdır. Antalya Edebiyat Günlerinin amacı, Antalya’yı canlı bir edebiyat şehri yaparken onun edebiyatta daha çok yer almasını sağlamaktır” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ