Mehmet Güreli’nin yeni filmi ‘Dört Köşeli Üçgen’ izleyiciyle buluşacak

Sinema, müzik, resim ve edebiyatın duayen isimlerinden Mehmet Güreli’nin yeni filmi ‘Dört Köşeli Üçgen’ prömiyerini 37. İstanbul Film Festivali’nde yapacak.

İlk kez sinemaseverlerle buluşacak filmin gösterimi 15 Nisan 13.30’da Beyoğlu Sineması’nda gerçekleştirilecek. ‘Gölge’den sonra ikinci uzun metraj sinema filmi olan ‘Dört Köşeli Üçgen’ Güreli’nin aynı zamanda dayısı olan ünlü yazar Sâlâh Birsel’in aynı adlı romanından uyarlandı.

İflah olmaz bir gözlemcinin hikâyesinin anlatıldığı filmin başrolünde yer alan Mustafa Dinç’e; Ülkü Duru, İştar Gökseven, Kaan Çakır, Emre Altuğ, Mehmet Esen, Sezgi Mengi, Alper Saldıran, Şencan Güleryüz, Gökçer Genç, Pınar Tuncegil ve birçok önemli isim eşlik etti. Filme ayrıca Sâlâh Birsel’in eşi, tiyatrocu Jale Türkan Birsel de konuk oyuncu olarak destek verdi.

İSTANBUL, ALAÇATI, BODRUM VE SELÇUK’TA ÇEKİLDİ

Görkem Yeltan’ın senaryosunu kaleme aldığı ‘Dört Köşeli Üçgen’in yapımcılığını Yeditepe Film üstleniyor. Görüntü yönetmenliğini Ahmet Sesigürgil’in gerçekleştirdiği filmin özgün müzikleri Mehmet Güreli’nin imzasını taşıyor. Filmin çekimleri İstanbul, Alaçatı, Bodrum ve Selçuk’ta gerçekleştirildi.

(sözcü)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ