Enver Ercan hayatını kaybetti

Enver Ercan hayatını kaybetti

Varlık Dergisi genel yayın yönetmeni, Komşu Yayınları imtiyaz sahibi, kültürlerarası şiir ve çeviri akademisi kurucusu ve TYS eski genel başkanı Enver Ercan bir süredir kanser tedavisi gördüğü hastanede, 23 Ocak Salı günü sabah saat 07:00’da vefat etti.

Ercan için önce Kadıköy’deki Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde tören düzenlendi. Ercan’ın kızı Özge Ercan, yazar, sanat eleştirmeni ve akademisyen Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman, yazar Adnan Özyalçıner, şair Ataol Behramoğlu birer konuşma yaptılar.

Enver Ercan’ın şiirlerinin okunduğu törende, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk, gazeteci Turhan Günay ve Türkiye Yazarlar Sendikası Başkanı Mustafa Köz de konuşma yaptı.

Şairler, yazarlar, yayıncılar, Ercan’ın çalışma arkadaşları, dostları ve sevenlerinin katıldığı törende, Enver Ercan’ın, ölümünden bir gün önce, doğum gününde sevenlerine yolladığı ses kaydı da dinletildi.

Ercan’ın cenazesi, daha sonra götürüldüğü Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camisi’nde öğle vakti kılınan namazın ardından, Karacaahmet Mezarlığı’na defnedildi.

(Hürriyet)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ