Amanos Edebiyat Dergisi / 10. ve 11. Sayısı

Amanos Edebiyat Dergisi 10. ve 11. Sayısı ile Okuyucularıyla Buluştu!

Editörden:

  1. ve 11. sayımızla yine karşınızdayız. Malum nedenlerden dolayı yine gecikerek…

Dergi okurlarının giderek azaldığı bir süreçte okurlarımızdan destek buldukça dergimizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Kayıplarla dolu bir yıl. Çevirmen Ahmet Cemal’i, Gertrudo Durusoy’u Şara Sayın’ı Yakup Şahan’ı, şair Gündüz Badak’ı, mizah yazarı Muzaffer İzgü’yü, dilbilimcisi ve edebiyat araştırmacısı Emin Özdemir’i, felsefeci Ömer Naci Soykan’ı yitirdik bu yıl. Her biri ülkemiz edebiyatına ve felsefesine silinmeyecek imzalar attılar. Ülkemizde aydınlık sürecekse onların ürünleriyle sürecek biraz da…

2017 yılı edebiyat açısından Antakya için sevinçli bir yıl oldu. Altın Defne Ödülü’nü bu yıl Düğmeler adlı kitabıyla Nihat Özdal aldı. Dergimizin yeni yayın kurulu üyesi ve şairi- yazarı Murathan Çarboğa2017 Ahmet Hamdi Tanpınar Şiir Ödülü’nü, yine Fransa’da yaşayan ve Asma Köprü dergisini çıkaran İ. Deniz Aslan 2017 Sennur Sezer Emek-Direniş Şiir Ödülü ikinciliğini, dergimizin yayın kurulu üyesi Aydın Zeyfeoğlu ise Hasan Bayrı Şiir Ödül ikinciliğini aldı. Şairlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Bu sayımızda editörlüğünü Bircan Çelik’in yaptığı dosyamızın konusu Modern Türk Şiirinin Geleneksel Kaynakları. Yazarları ise Yılmaz Arslan, A. Galip, Aydan Yalçın, Aydan Gül, Bilgin Güngör, Bircan Çelik, İsmail Cem Doğru.

Ferit Sürmeli, Yaser Bereketoğlu ile söyleşi yaptı.

Şiirleriyle Murathan Çarboğa, İ. Deniz Aslan, Adnan Gül, Yaser Bereketoğlu, Onur Köybaşı, İsmail Cem Doğru, Fikret Çelik, Meral Bağcı, Selçuk Topla, DanyalNacarlı, Utkun Büyükkaşık, Özenç Esen, Vedat Araz, Ferit Bahçeci, Örsan Gürkan, Ferhat Zindani, Aydın Zeyfeoğlu, Önder Çolakoğlu;yazılarıyla Servet Üstün Akbaba, Murad Demirkol, Uğur Karaca;öyküleriyle Münire Çalışkan Tuğ, Müslüm Kabadayı; okuma haritasıyla Bahri Loş dergimizde yer aldılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ