Altıyedi Dergi’sinin 9. Sayısı Çıktı…

Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV) tarafından, üç ayda bir yayımlanan Altıyedi Dergi’sinin yaz sayısı (9. sayı) yayımlandı. Ön kapak tasarımı Mine Yörük’e, arka kapak karikatürü Beysun Gökçin’e ait olan dergi 96 sayfa. Kürşat Coşgun’un hazırladığı “Özkan Mert-Kentlerin Senfonisi” kitapçığı bu sayının armağanı. Dergide “Değişim-Dönüşüm-Başkalaşım” kavramları bir dosya bütünlüğünde ele alınırken, anılan dosyaya Ahmet Özer, Mine Yörük, Levent Turhan Gümüş, Hasan Haluk Erdem, Kürşat Coşkun ve Yunus Aykut Kırbıyık katkıda bulundu.

Dergide öyküleriyle Ahmet Zeki Yeşil, Özge Doğar, Barış Akkurt, Üzeyir Karahasanoğlu, Özlem Akkel ve Fatma Kılıç; şiirleriyle Nevruz Uğur, Fatoş Asya Akbay, Ayça Şebnem, Hakan Uslu, Elif Ahi, Nilüfer Benal Ezgi Balaban, Hızır İrfan Önder, Umut Özer ve İbrahim Karaca yer aldı. Ayrıca yazılarıyla Belma Fırat, Doğu Karaoğuz, Tunç Tayanç, Altay Ömer Erdoğan, Mustafa Gazalcı, Soner Sert, Saygın Ersin, Hilmi Haşal, Hayri K. Yetik, Bora Ercan, Onur Çalı, Yunus Aykut Kırbıyık ve Prof. Dr. Cemal Sakallı katkı sağladı.

Üzeyir Karahasanoğlu’nun Can Gazalcı ve Kadir Işık, Yiğit Kerim Arslan’ın Tuğrul Tanyol, Altıyedi’nin Can Kartoğlu söyleşileri okurun beğenisine sunuldu. Bu sayının soruşturmasına Utku Yıldırım, Sultan Gülsün, Arzu Eylem, Hande Çiğdemoğlu, Kadir Işık, Belma Fırat ve Faris Kuseyri katıldı. “Leke Oyunları” başlığı altında ise Cemil Cahit Yavuz yer alıyor.

Derginin sahibi ve yayın kurulu üyesi Kürşat Çoşgun, “2019 yılında yayın hayatına başlayan sanat ve edebiyat dergisi Altıyedi, okurlarıyla buluşmaya devam ediyor. Dergimiz bir yerel yayın gibi görünse de, yerellik çemberini kırıp edebiyatımızın bütününü kucaklıyor. Ülkemizin edebiyat alanında tanınmış imzaları, bu nitelik çıtasını göz önünde bulundurarak bize ürün veriyor. Özellikle dosya konularımız için yazı gönderen akademisyen dostlarımız, yazılarının doğru adreste yayınlandığının bilincinde” dedi.

Derginin tüm sayılarını sosyal medya kanalları üzerinden dergiyle kurulacak iletişimle ya da Shopier üzerinden temin etmek mümkün. Altıyedi Dergi’nin 10. sayısının dosya konusu “Yitik Ülke: Çocukluk” olarak belirlendi. Eser göndermek isteyenler dergiye, “altiyedidergi@gmail.com” adresinden ulaşabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ