“Kahkahayı Patlatın” Gülümsetiyor

Gazeteci Ercan Deva’nın, yeni kitabı “Kahkahayı Patlatın” okuru gülümsetiyor. Barış Kitap yayınlarından çıkan ve 2020 yılında hayatını kaybeden Bekir Coşkun’un anısına yazılan kitabın kapak tasarımı karikatürist Engin Uç tarafından yapıldı. Kitapta Aziz Nesin, Can Yücel, Çetin Altan, Aydın Boysan, Canan Tan, Neyzen Tevfik, Tarık Minkari, Müjdat Gezen, Orhan Veli, Rıfat Ilgaz ve politikacılar Hüsamettin Cindoruk, Osman Bölükbaşı, Süleyman Demirel, Erdal İnönü ve elbette Bekir Coşkun’dan ilginç anekdotlar bulunuyor.

Bekir Coşkun’u 1986 yılında tanığını ve çok güzel anılar biriktirdiğini belirten Ercan Deva, “Kitabı okurken, bir mizah turu yaşayacak, kimi zaman duygulanacak, düşünecek, kimi zaman da kahkahayı patlatacaksınız. Olumlu geri dönüşler alıyorum, ancak takdir okurun” dedi. Bekir Coşkun için “O benim yazarımdı” diyen Ercan Deva sözlerini, “Senin güleç yüzünü hiç unutmayacağım. Işıklarda uyu sevgili dostum Bekir. Kalbimde hep yaşayacaksın” şeklinde tamamladı.

Tam 51 yıldır yazılı/görsel medyada farklı görev ve sorumluluklar almış olan gazeteci Ercan Deva’nın daha önce yayınlanmış 11 kitabı bulunuyor.

Ercan Deva kimdir?
Ankara’da doğdu. Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi İtalyan Filolojisi mezunu. 1969 yılından beri yazılı ve görsel medyada farklı görev ve sorumluluklar aldı. Ekonomi Muhabirleri Derneği’nin kurucuları arasında olup, parlamento Muhabirleri Derneği üyesidir. İstanbul ve Ankara’da kurulu Gazeteciler Cemiyetlerinin üyesidir. Sürekli basın kartı sahibidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ