Lacivert Dergisi’nin 97’inci Sayısı Çıktı!

Yayın hayatındaki 16’ncı yılını dolduran Lacivert Öykü ve Şiir Dergisi, 2021 yılında da yeni dosya konusu, öykü, şiirleriyle okurlarıyla buluştu.

97’inci sayıya ulaşan Lacivert’in dosya konusu;  “Psikanaliz, Freud ve Edebiyat”.

Dosya konusu yazarları; Cafer Şen, Ertuğrul Aydin,  İsmet Emre,  Pınar Üretmen, Talat Parman, Deniz Aktan Küçük, Bayram Sari, M. Gül Uluğtekin

Fulya Bayraktar ve Tümay Çobanoğlu  tarafından gerçekleştirilen söyleşi ile okuma ziyafeti sunan Lacivert’in 2021 yılındaki ilk konuğu Mehmet Erte.

 “Müzik, Yazın ve Diğer Güzel Sanatlar” başlığındaki inceleme yazısı Ahmet Demir imzasını taşıyor.

Ölümünün  40’ıncı  yılında  unutulmayan Özdemir Asaf, Oğuz Tümbaş’ın “Bir Sözcüğe Bin Anlam Yükleyen Şair;  Özdemir Asaf’ı Yeniden Anmak…”  isimli çalışması ile dergi sayfasında.

 “Derginin ”Eskilerden” bölümü için, Berna Moran’ın “Edebiyat ve Hakikat” adlı yazıyı  günümüze taşıyan isim ise Yonca Yaşar.

Kültür-sanat başlığında Damla Atik, “Dijital Ruhlar” adlı  deneme yazısıyla İbrahim Kara ve  “Arka Bahçe’lerden Bir Sözebesi” isimli tanıtı yazısıyla  Hatice Sönmez Kaya.

Öyküleriyle:

 İdris Erdoğdu, Şeref, Utku Şahin , İclâl Nur, Fatih Parlak, Baki Mesut Köprücü, Aydın Erdem.

Şiirleriyle;

İlkiz Kucur, Uğur Olgar, Mehmet Akif Tutumlu, Fatma Ozan, Josef Kilçiksiz, Eren Şahin, Yener Çetin, Taha Faruk Dal, Gülsüm Işildar, Batuhan Çağlayan, İbrahim Ekrem Keleşoğlu, Yeşim Teke, Adil Yilmaz, Hasret Yilanci

Lacivert Şiir ve Öykü Dergisi iyi okumalar diler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ