Nedret Gürcan Edebiyat Ödülü, Bafra’da Yayımlanan Edebiyat Nöbeti Dergisine Verildi…

Ankara, İstanbul ve İzmir dışında yayımlanan sanat ve edebiyat dergilerinin katılımına açık olan ve Payda Yayınları ile Nedret Gürcan ailesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Nedret Gürcan Edebiyat Ödülü, Bafra’da yayımlanan Edebiyat Nöbeti dergisine verildi.

Nedret Gürcan Edebiyat Ödülünün Ahmet Özer, Ali Mustafa, Hasibe Ayten, Özgen Seçkin ve Mesut Özcan’dan oluşan seçici kurulu, Bafra’da yayımlanan Edebiyat Nöbeti dergisini ödüle değer gördü.

Ödül, Ocak ayı sonunda Ankara’da düzenlenecek bir törenle derginin sahibi ve sorumlu yazı işleri müdürü Celal Karaca’ya verilecek. Ödül gereği, Edebiyat Nöbeti dergisinin Ocak-Şubat 2021 tarihli 32. sayısı Mesut Özcan editörlüğünde Nedret Gürcan sayısı olarak yayımlanacak. Yine ödül gereği bu sayının basım maliyeti Payda yayınları tarafından karşılanacak.

Ödülün ilk sahibi olan Edebiyat Nöbeti Dergisinin genel yayın yönetmeni Celal Karaca ödül konusunda bir basın bülteni yayımladı:

Edebiyat Nöbeti, Temmuz 2015’te beri Samsun Bafra’da yayınlanıyor. Her sayıda bir şair ve yazarı dosya yapıyor. Bu ödül Edebiyat Nöbeti dergisi için çok önemlidir. “Taşra” olarak tanımlanan Anadolu’da yayınlanan bir dergiye verilmesi çok anlamlı oldu.

Bu yıl ilk kez verilen Nedret Gürcan Edebiyat Ödülü’nün özelliği bu ödüle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi üç büyük kentin dergileri katılamıyor. Bu iller dışındaki dergiler katılabiliyor.

Payda Yayınları ile Nedret Gürcan ailesinin bu yıl ilk kez düzenlediği ödül Edebiyat Nöbeti dergisine verildi. Ödül, Ocak ayı sonunda Ankara’da düzenlenecek bir törenle derginin Sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Celal Karaca’ya verilecek. Ödül gereği derginin 32. sayısı (Ocak/Şubat- 2021) Mesut Özcan editörlüğünde Nedret Gürcan dosya olarak yayınlanacak. Yine ödül gereği bu sayının basım maliyeti Payda yayınları tarafından yapılacaktır.

Bizi destekleyen bütün edebiyat dostlarına ve okurlara teşekkürü borç biliriz.

Dergi Yayın Kurulu Adına

Celal KARACA

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ