Uluslararası Ada Ülkesi Sanatçıları 3. Uluslararası Posta Sanatı Sergisi – Isparta

Uluslararası ada ülkesi sanatçıları sanat topluluğu 2017 de kuruldu ve bu güne kadar otuza yakın sergi sempozyum ve uluslararası etkinlik gerçekleştirdi. Uluslararası ada ülkesi sanatçıları disiplinler arası bir sanat topluluğudur. Bünyesinde elliye yakın ülke ve alanında birbirinden usta sanatçılardan oluşmaktadır. Aynı zamanda çocuk sanatçılar gurubuna da sahiptir. 2020 yılında uluslararası ada ülkesi sanatçıları kültür ve sanat dergisinin birinci sayısını çıkarmış ve büyüyerek yoluna devam etmektedir. Topluluğun ilkini 2019 Ekim ayında düzenlediği uluslararası ada ülkesi sanatçıları 1. Uluslararası posta sanatı sergisi – Olympos sergisi 21 ülke 120 sanatçı, 2. Uluslararası posta sanatı sergisi –Eğirdir sergisi de 22 ülke 140 sanatçının katılımıyla ile gerçekleştirilmiştir. .

Posta sanatı, dünya literatüründe “mail art”  olarak bilinen bir nevi resimli mektuplardır. A4 ebatında,  gönderilen ülkeye ait posta mührü ve posta pulunun sanat eserinin üzerine yapıştırılarak gönderimi ile kolay postalama imkânına sahip, dünyanın her yerine kolaylıkla ulaşabilen çalışmalardır.

Uluslararası ada ülkesi sanatçıları 3. Uluslararası posta sanatı sergisi 18 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirilecektir. Bu serginin teması bütün dünyayı etkileyen pandemi öncesi ve sonrası, kültür, insan, ekosistem ve yaşam konu başlıklıdır.

Sergiye yaklaşık 45 ülke 230 sanatçı katılacaktır. Aynı zamanda gurubumuz sanatçılarından piyona sanatçısı Tutu Aydınoğlu hocamızın piyano melodileri eşliğinde, bir birinden usta isimlerin çalışmaları, sanatseverlerin beğenisine sunulacak ve yine gurubumuz müzik topluluğu Rapsodi Trio’nun eşsiz müzik ziyafeti ile taçlanacaktır.

Kaybolan kültürel değerlerinizi unutmamak adına, sanatçılar olarak üzerimize düşen bütün görevleri yerine getirmenin güzel hissi ile hazırlandığımız bu sergilerle yeni yol arkadaşları edinerek giderek büyüyoruz.

Bu sergiyi pandemiden hayatını kaybeden gurubumuz sanatçılarından sanatçı dostumuz ‘’Ana Maria Gonzalez Estrada –Meksika ‘’anısına düzenliyoruz onu ve güzel kalbini asla unutmayacağız…

Eğer bir sanatçıysan tek bir dil yeter oda sevgi…

Dünyanın en kötüyü yaşadığı bu dönemde, dünya sanatçılar olarak, ortak dil olan sanatla buluşarak, bütün dünyaya sevginin ışığında birlik ve güzellikler göndermek için bu güzel etkinliğe tüm sanatseverleri davet ediyoruz.

 Yer: BLT TÜRK TV, Bora Tüfekli ile bu sabah programı – tarih: 18 Eylül 2020 saat 09.00/ 11.00

Küratör: Keziban Ertuğrul Yıldırım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ