Sarı Sıcak-Uluslararası İşçi Filmleri Festivali

Sine-Sen (DİSK), Dev Sağlık-İş (DİSK), Basın-iş (DİSK), Tez Koop-İş (TÜRK-İŞ), Tek Gıda-İş (TÜRK-İŞ), Ses (KESK), Türk Tabipleri Birliği, Halkevleri, Sendika.Org, Alternatif Medya Derneği

Sessizlik sadece sinemada güzeldir!

Türkiye ve dünyanın dört bir yanından, emekçilerin yaşamlarını ve mücadele deneyimlerini izleyicilerle buluşturmayı ve ülkemizde işçi filmi üretimini özendirmeyi amaçlayan Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, 1-7 Mayıs tarihleri arasında izleyicilerle buluşuyor.

İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır’da eş zamanlı olarak gerçekleşecek festivalde bu yıl, “Sessizlik Sinemada Güzeldir” teması ile 10 farklı ülkeden toplam 65 film gösterilecek.

BMKM’de Günün Programı:

– 20.30

“Sarı Sıcak” (Yellow Heat)

85 dakika, Türkiye, 2017

Yönetmen: Fikret Reyhan

Senaryo: Fikret Reyhan

Görüntü Yönetmeni: Marton Miklauzik

Kurgu: Ömer Günüvar

Oyuncular: Aytaç Uşun, Mehmet Özgür

Artan endüstrileşmeyle birlikte fabrikaların arasında sıkışıp kalmış bir sebze tarlası ve büyük maddi sorunlarına rağmen geleneksel tarım yöntemlerinde direnip hayata tutunmaya çalışan göçmen bir aile…

Ailenin içinde bulunduğu bu duruma rağmen küçük oğul İbrahim, kendisi için farklı bir geleceğin hayallerini kurmaktadır. Oysa bir hayali gerçeğe dönüştürmek ve kaderini kendi ellerine alabilmek o kadar da kolay olmayacaktır.

Film orijinal dilinde ve İngilizce altyazılı olarak gösterilecektir.

Yönetmen Fikret Reyhan katılımı ile…

Tarih: 04 Mayıs 2018

Saat: 20:30

Mekân: Barış Manço Kültür Merkezi

Ücretsiz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ