Ayfer Tunç ile Yeni Roman Yeni Kelimeler

Kadıköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

Konuşmacılar: Ayfer Tunç, Handan İnci

Ayfer Tunç, büyük ses getiren romanı Dünya Ağrısı’ndan dört yıl sonra bu defa Âşıklar Delidir Ya Da Yazı Tura ile karşımızda.

1964’te Adapazarı’nda doğan Ayfer Tunç, İstanbul Üniversitesi Si­yasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. 1989’da yayımlanan Saklı isimli ilk öykü kitabıyla Yunus Nadi Öykü Armağanı’nı kazanan Tunç, Bir Maniniz Yoksa Annemler Size Gelecek adlı yapıtı ile de Balkanika Ödülü’nü kazandı ve bu kitabı 6 Balkan diline çevrildi. Diğer öykü kitapları Ma­ğa­ra Arkadaşları, Aziz Bey Hadisesi ve Taş-Kâğıt-Makas’tır. Taş-Kâğıt-Makas’ın içinde yer alan kısa romanı Suzan Defter’i 2013’te; Aziz Bey Hadisesi’ndeki kitaba adını veren eseri ise 2014’te bağımsız olarak yayımladı. Bu iki kitapta yer alan diğer kısa öyküleri, Kırmızı Azap ismiyle kitaplaştırdı. Sait Faik’in öykülerinden hareketle TRT için yazdığı Havada Bulut adlı senaryosu 2002’de, Orhan Kemal’in aynı adlı romanından uyarladığı 72. Koğuş adlı senaryosu 2010’da çekildi. Yazarın Kapak Kızı (1992), Bir Deliler Evinin Yalan Yanlış Anlatılan Kısa Tarihi (2009), Yeşil Peri Gecesi (2010) ve Dünya Ağrısı (2014) adlı romanlarının yanı sıra, Memleket Hikâyeleri (2012) adlı anı-öykü kitabı, Bir Mâniniz Yoksa Annemler Size Gelecek (2001), “Ömür Diyorlar Buna” (2007) adlı yaşantı kitapları, Oya Ayman’la birlikte yazdığı İkiyüzlü Cinsellik (1994) adlı bir inceleme kitabı ve Harflere Bölünmüş Zaman adlı bir e-kitabı vardır.

Ayfer Tunç yeni romanında arkadaşlığı, aşkı, sadakati, aile bağlarını, sırları, yalanları, umudu, acıyı ve kaderi sorguluyor.

Ayfer Tunç ve Handan İnci ile, Tunç’un yeni romanı Âşıklar Delidir Ya Da Yazı Tura üzerine konuşacağız.

Tarih: 31 Mart 2018

Saat: 15:00

Mekân: Caddebostan Kültür Merkezi / B Salonu

 

Ücretsiz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ