Notre Dame de Paris Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde

Notre Dame de Paris Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde

Victor Hugo’nun ölümsüz aşk hikayesi Notre Dame’ınKamburu’ndan uyarlanan Notre Dame De Paris müzikali orijinal dili Fransızca’da sahnelenmek üzere, 21 performans için 9-25 Mart tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi Ana Tiyatro’da!

Notre-Dame de Paris müzikali ilk olarak 1998 yılında Paris’te sahnelendi. Victor Hugo’nun klasik aşk hikâyesi Notre Dame’ın Kamburu eserinden uyarlanan modern yapımın müzikleri RiccardoCocciante tarafından bestelenirken, sözleri LucPlamondon tarafından yazıldı.

Yaklaşık 20 yıl sonra, bugün PalaisdesCongres Paris’te başlayan aşk hikâyesi tıpkı ilk günkü gibi büyük bir heyecanla sahnelenmeye ve seyircileri kendine çekmeye devam ediyor. LucPlamondon ve Richard Cocciante, müzikal üzerine çalışmaya başladıklarında herhalde böyle bir başarıyı tahayyül edemezlerdi. Guinness Rekorlar kitabına ilk yılında en çok izleyiciye ulaşan müzikal olarak giren Notre Dame De Paris’de yer alan “Vivre”, “Belle” ve “Le TempsDesCathédrales” şarkıları da müzik listelerini uzun yıllar meşgul etti. Toplam 10 milyondan fazla DVD ve CD, 12 milyondan fazla bilet satan; yedi dilde, 20 ülkede 4500’den fazla sahnelenen ve çok sayıda ödül alan Notre dame de Paris’in başarısını tanımlamak için kullanılacak hiçbir sıfat abartılı değil.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi Ana Tiyatro’da 9-25 Mart tarihleri arasında orijinal dili Fransızca’da 21 kez sahnelencek olarak Notre Dame De Paris’i izleyip, müzikal tarihinin en önemli eserlerinden birine tanık olma fırsatını kaçırmayın!

Şarkı Sözleri: LucPlamondon
Müzik: Richard Cocciante
Yönetmen: GillesMaheu
Koreografi: MartinoMüller
Dekor Tasarımı: ChristanRätz
Işık Tasarımı: AlainLortie
Kostüm Tasarımı: Carolıne Van Assche
Yönetmen Yardımcısı: Robert Marien
Saç Tasarımı: SébastienQuınet
Düzenlemeler & Müzik Yönetimi: Richard Cocciante, Jannick Top, SergePerathoner

KAST
Esmeralda
: HibaTawaji
Quasimodo: Angelo Del Vecchio
Gringoire: Richard Charest
Frollo: Robert Marien
Fleur de Lys: Idesse
Phoebus: Martin Giroux
Clopin: Jay

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ