Şahin Altuner

  • 15 Ocak 2018
  • 1.431 kez görüntülendi.

ŞAHİN ALTUNER

Diyarbakır’da doğmuştur. Babası Mücahit, annesi Gülhan Altuner’dir. İlkokulu Süleyman Nazif İlkokulu’nda, ortaokulu Süleyman Nazif Ortaokulu’nda okumuştur. Lise eğitimini Ziya Gökalp Lisesi’nde tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Şair, Diyarbakır’da yaşamaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır. Ares Hukuk Bürosu’nda avukatlık yapmaktadır.

1994-1995 yıllarında şiir yazmaya başlayan Şahin Altuner’in ilk şiiri 2012 yılının Mart-Nisan aylarında Yasakmeyve Dergisi’nin  55. sayısında “Şairin Genci” köşesinde yayımlanmıştır. Bu köşede yayımlanan şiirleri “Durak İçin Sözler” ve “Hesap Seansı Yol: 1415 km” dir.

Lisedeki edebiyat öğretmeni ve şairin yaşadığı coğrafya şiir yazmaya başlamasında etkili olmuştur. Şiirleri daha sonra Fora, Har, Yeni E, Evrensel Kültür, Koza Edebiyat, Yokuş Yola gibi dergilerde de yayımlanmıştır. İlk şiir kitabı “Geçmiş Gibi Eksik” 2016 yılında Komşu Yayınevi tarafından yayımlanmıştır.

Şiirlerinde, yaşadığı şehrin izlerine sık sık rastlarız. Cesetlerin yanından öylece geçiverir, kanlı duvarlara çiçekler serper. Ölümü, acıyı, çocukları, kaybedişi işler.

Kitapları:

  • Geçmiş Gibi Eksik, Yasakmeyve, 2016, İstanbul
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ