Ezgi Şakar

  • 15 Ocak 2018

EZGİ ŞAKAR

Beşiktaş’ta doğmuştur. Babası Yılmaz, annesi Türkan Akaoğlu’dur. 2002 yılında Vefa Lisesi’nde eğtimini tamamladıktan sonra 2006 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Ekonomi bölümünden mezun olmuştur. 2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde Sermaye Piyasaları ve Finans ana bilim dalında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2010-2015 yılları arasında HSBC’de özel bankacılık süpervizörü olarak çalışmıştır. 2014 yılından beri İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümünde eğitim almaktadır. Şair hala Beşiktaş’ta yaşamaktadır.

Şairin şiire olan ilgisi on dört-on beş yaşlarında yakınlarının kaybı ve aşkın etkisiyle başladı. İlk kitabı Es’kiler 2015 yılında Komşu Yayınevi’nin Delisarmaşık şiir dizisinden yayımlandı. Es’kiler’de genellikle kaybetme duygusunu, değişimi, kalıcılığın olmayışını, zamanın devinimini işledi. Şiirlerinde soyut anlatımın yanında çağrışımlar, söz oyunları ve mecazi anlatımlar da karşımıza çıkar. 

Kitabın önsözünde “Arar durur insan, bulamadığını yazar durur” der. Yazmayı bir arayış, şiiri de bu arayışa giden uzun bir yol olarak görür. Kelimelerini olgunlaşmaları için kilere bırakmış ve kitabıyla gün yüzüne çıkarmıştır.

Kitapları:

  • Es’kiler, Delisarmaşık-Komşu Yayınevi, İstanbul, 2015
Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ