Akademi Ödülleri İçin Başvuru Şartları Açıklandı

  • 26 Aralık 2016

 

Kültürlerarası Şiir ve Çeviri Akademisince düzenlenen Akademi Ödülleri bu yıl “Şiir”, “Çeviri Şiir “ ve “Şiir İncelemesi” olarak 3 dalda verilecek.

Her üç dalda da ödül verilen dosyalar Komşu Yayınları’nın Yasakmeyve dizisinde yayımlanacak.  Ayrıca ödül alan çalışmalar dışındaki nitelikli dosyalar da yine aynı yayınevi ve Yasakmeyve şiir dergisinde farklı biçimlerde değerlendirilerek desteklenecek. Çeviri Şiir Ödülü’nde ise, bu yıl yalnızca İngilizceden yapılmış çeviriler değerlendirilecek
Ayrıca her yıl şiire emek vermiş bir ustaya “Büyük Usta Onur Ödülü” ve farklı bir ülkeden seçilecek bir şaire “Şiir Dostluk Ödülü” verilecek.
Şiir Ödülü’ne sadece 35 yaşından gün almamış şairlerin katılabileceği Akademi Ödüllerine son katılma tarihi 31 Ocak 2017 olarak açıklandı.. Ödüllerin ilki 2017 yılında 21 Mart Dünya Şiir Günü’nde sahiplerine bir etkinlikle sunulacak.

Ödüle katılacak kitap bütünlüğü taşıyan çalışmaların 6 nüsha dosya ve 1 cd’ye yüklenmiş biçimde,, katılımcının yaşam öyküsü ve iletişim bilgileri eklenmiş olarak Komşu Yayınları, İskele Sokak, Alibey Ap. No: 54 Daire: 4, Kadıköy, İstanbul adresine, Akademi Ödülü için olduğu belirtilerek kargo ile gönderilmesi gerekmektedir.

Ödüllerin seçici kurulu ise şu isimlerden oluşuyor: Enver Ercan, Haydar Ergülen, Tozan Alkan, Gülce Başer, Mete Özel, Nilay Özer ve Erkut Tokman.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ